ریزش مو

در بیش از 60٪ از مردان و در حدود 10٪ از زنان رخ می دهد. اگر چه عدم موهای سر به طور بالقوه می تواند خطر آسیب اکتینیک و سرطان پوست، مرد و طاسی الگوی زن افزایش شرایطی است که، با چند استثنا،قابل درمان هستند.

تاسی یک نگرانی عمده برای بسیاری از مردم است، و عمل جراحی برای درمان ریزش مو (به عنوان مثال، پیوند مو) شایع ترین روش عمل جراحی زیبایی در مردان است. با این حال،برای پیوند مو  محصولات زیادی هستند که در درمان ریزش مو بدون جراحی است . این محصولات که شامل شامپو، لوازم آرایشی مراقبت از مو، ماساژور سر، شانه لیزری، و بسیاری دیگر، هیچ اثر اثبات شده به جز برای توانایی خود را به طور موقت افزایش حجم موهای موجود، و در نتیجه ظاهر متراکم تر از قبل است.

مینوکسیدیل وفیناستراید، که محدود است اما سود قطعی: استثنا در دو داروها غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده است.
کاشت مو برای درمان اشکال و درجات آلوپسی دائمی مختلف در زنان و مردان استفاده می شود. فولیکول های مو سالم و دست نخورده ممکن است از درون ناحیه دهنده امن (SDA) از پوست سر بیمار توسط هر عمل جراحی فولیکولی نوار واحد (سر و صدا) یا استخراج واحد فولیکولی (FUE) برداشت. هر روش برداشت دارای مزایای منحصر به فرد و معایب. پالایش از واحد فولیکولی پیوند در دهه گذشته باعث شده است که به طور قابل توجهی بهبود بقا مو و نتایج طبیعی ظاهر شود .
برخی می گویند، “یک روز مو بد بهتر از یک روز بدون مو است.” برای میلیون ها نفر از افراد، ریزش مو یک مشکل عمده در ارتباط با از دست دادن اعتماد به نفس، ناامنی، و حتی افسردگی است. ریزش مو می تواند از نازک شدن زود و یا رکود اقتصادی خط مو محدوده برای تکمیل از دست دادن مو در امتداد دو طرف بالا و بالای سر.

یک سر پر از مو شامل حدود 100.000 موهای.
(افراد با موهای قرمز یا بلوند تا حدودی بیشتر از این.) از دست دادن تا 30٪ از تعداد که در اوج نوجوانی که در میانسالی رخ می دهد بخشی از روند طبیعی پیری است، حاضر شد. تنک شدن برای تبدیل شدن به زیبایی قابل توجه است، حداقل 50٪ از موهای باید در یک منطقه خاص کاهش یافته است. از دست دادن یک درصد کوچکتر از این به طور کلی آیا در زیبایی ظاهر از ریزش مو نمی شود. علاوه بر از دست دادن تعداد موها، روند ریزش مو باعث موهای فرد به نازک، که بیشتر به ظاهر از دست دادن مو کمک می کند.

برای زنان، آلوپسی آندروژنیک به سه مرحله است. الگوی نمونه ای از ریزش مو در زنان نازک شدن منتشر مترقی در منطقه بیضی شکل در بالای پوست سر است. ریزش مو در امتداد خط مو است که معمولا در امان ماند.

تقریبا تمام متخصصان مو پیوند بر برتری فولیکولی واحد micrografting بیش از micrografting سنتی و minigrafting است. اگر چه فولیکولی واحد micrografting فنی بیشتر خواستار و وقت گیر تر از دیگر روش های است، آن بازده نتایج برتر از نظر ایجاد یک ظاهر طبیعی چون موها پیوند به عنوان آنها در پوست سر رشد به طور طبیعی است. این روش نیز که مورد نظر به دلیل پیوند فرد کوچک هستند و در نتیجه مجاز سایت های دریافت کننده کوچک و فاصله نزدیک را قادر می سازد قرار دادن متراکم پیوند. علاوه بر این، فولیکولی واحد پیوند را کاهش می دهد قطع تصادفی از فولیکول های مو در طول فرآیند پیوند کالبد شکافی کالبد شکافی به دلیل تحت تجسم میکروسکوپ انجام شده؛ بنابراین، اتلاف موهای اهدا کننده ارزش را می توان کاهش می یابد.

آینده ترمیم مو هیجان انگیز است
، در درجه اول به دلیل پیشرفت های پزشکی. موثریت بهتر در کنترل ریزش مو همراه با به حداقل رساندن عوارض جانبی از استفاده از مهارکننده های 5 آلفا ردوکتاز که خاص برای فولیکول مو و یا از استفاده از داروهایی که توسط مسیر های دیگر کار می شود. علاوه بر این، ژن درمانی ممکن است برنامه های آینده در درمان ریزش مو دارند. ژن هایی که باعث ریزش مو می تواند واقع و به طور بالقوه با توالی ژنتیکی با ریزش مو در ارتباط است جایگزین شده است.

شبیه سازی مو
شبیه سازی مو (از لحاظ فنی تکثیر سلولی) ممکن است جراح ارائه یک منبع نامحدود از موهای دهنده. توسط شبیه سازی نسخه های متعدد از تنها چند تار مو کمک کننده، بیماران مبتلا به ریزش مو حتی گسترده می توانید انتظار پوشش پوست سر کامل، همه با حداقل عوارض دهنده. به احتمال زیاد، سلولهای بنیادی فولیکول خواهد شد و سپس ضرب تزریق مناطق از نازک شدن برای شروع رشد مجدد موهای. نامزدها برای شبیه سازی مو عبارتند از کسانی که با ریزش مو پیشرفته و کسانی که با زخم یا منابع ضعیف موهای اهدا کننده بالقوه به دلیل سوختگی یا قبلی پیوند مو ضعیف انجام می شود.

مکانیزاسیون روند پیوند مو است
که شاید تنها راه برای بهبود روند فولیکولی واحد پیوند. ابزار قادر به سرعت و با دقت تشریح گرافت و atraumatically دادن گرافت می روند سرعت و کاهش وابستگی به دستیاران. با این حال، پیوند مو یک روش زیبایی است که نیاز به یک جراح ماهر برای ایجاد نتایج طبیعی ظاهر می شود باقی می ماند.

با توجه به جامعه بین المللی مو جراحی ترمیم، ریزش مو 21 میلیون زن در ایالات متحده با تاثیر بر سلامت روانی، اجتماعی و عاطفی خود را رفاه مختلف تاثیر می گذارد. ریزش مو در مردان می تواند قابل قبول اجتماعی و، در واقع، جذاب و یا جذب می کند تلقی می شود. در مقابل، جامعه به طور کلی دارای پذیرش کمتر از نازک شدن مو یا طاسی در زنان است. زنان مبتلا به ریزش مو اغلب پیدا کردن آن سخت تر برای به اشتراک گذاشتن احساسات خود را درباره ریزش مو با عزیزانشان و یا دوستان و یا حتی پزشک خود.

مرکز تخصصی کاشت موی رنسانس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *